Apie mane

Esu grynakraujas auksaspalvis retriveris (Golden Retriever), šuo (berniukas) ir turiu tai patvirtinančius kilmės dokumentus. Mano pilnas vardas - Kapris Pasaka. Pasaka - mano mamos vardas, taip pat vadinasi ir veislynas, kuriame gimiau 2007 gruodžio 15. Savo pirmoje ir kol kas vienintelėje parodoje (2008 08 03) Mažylių klasėje užėmiau pirmą vietą ir įvertinimą "labai perspektyvus". O palyginime paėmiau trečią vietą. Tikiuosi sudalyvauti ir kitose parodose.

Esu gana didelis šuo, sveriu šiek tiek virš 40kg. Suprantu, kad esu didelis, ir kad kai kur netelpu, todėl visada stengiuosi vaikščiot labai atsargiai, kad ko neužkliudyčiau. Apskritai, nemėgstu be reikalo skubėti, neimu ne mano daiktų, elgiuosi ramiai ir kiek snobiškai. Tik ant žmonių kojų nebijau užmint, nes žinau, kad jiems tai slaptai patinka :)

Gyvenu Vilniuje, dviejų kambarių bute. Daugelis klausia šeimininkės, ar sunku auginti tokį didelį šunį bute. Ji sako, kad nesunku, nes aš labai išauklėtas, tik truputį šeriuosi. Aš pritariu: gyventi bute visai paprasta, jei šalia yra daug vietos pasivaikšiojimams. O jos mes tikrai turim, juk gyvenam prie pat Bukčių miško. O dar, vasarą daug laiko praleidžiu sode, kurį labai mėgstu.

Kaip susišnekam su žmonėm? Artimieji išmoko mano trumpąjį žodyną ir naudoja tuos žodžius, kurie man yra reikšmingiausi. Štai jis surašytas, išmokite ir jūs ką sakyt, ir kokios reakcijos tikėtis:

Trumpasis Kaprio žodynas

"Į lauką" - tiesiog klasika (kartu vartojami "einam" ar "nori?" praktiškai nebeturi prasmės, nes reakcija paprasta - taip, Kapris visada eis, ir taip, Kapris visada nori į lauką). Išgirdęs puikiai nusiteikia, garsiai žiovauja, sekioja iš paskos ir prižiūri, kad rengimosi ir ruošimosi procesas vyktų sklandžiai, nenukryptų ir nenutrūktų.

"Važiuojam" - nusiteikia kažkam nepaprastai smagiam, todėl reikia reaguoti dvigubai intensyviau jei į "į lauką". Jei nuo raktažodžio iki išėjimo iš namų praeina subjektyviai per daug laiko, ima zyzti, kelti paniką ir visaip kaip rodyt, kad pažadų reikia laikytis. Šis raktažodis reiškia ir konkretų objektą - mašiną. Išėjęs į lauką ieško, kuris čia tas "važiuojam", kuris veš, bėga prie mašinos. Kiek keistai pasižiūri į ilgą viešą "važiuojam", bet lipa noriai ir važiuoja ramiai. Važiuoti mašina labai mėgsta, (ypač pireky, jei neužimta), daug dairosi, atpažįsta šunis, žmones ir net vietas.

"Į sodą" - derinamas su "važiuojam" ir reiškia nepaprastai smagią "važiuojam" pabaigą. Įvažiavus į sodus ima nervingai drebėt iš nekantrumo. Sustojus prie namelio, mašinoj išlaikyt praktiškai neįmanoma. Įbėgus pro vartus ima pasiutusiai lakstyt ratais, atneša iš namelio savo kamuolį, tempia malkas ir pagaliukus ir visaip kaip džiaugiasi savo laisve ir galimybe pabūti didesnės teritorijos sargu ir šeimininku.

"Maudytis" - derinamas su "važiuojam" arba naudojamas vienas po "į sodą" - reiškia superSUPERsmagu. Pamatęs pasiekiamą vandenį sugeba nuverst nuo kojų jį laikantį žmogų, o nepasiekiamas vanduo (pro langą, ar laaabai stipriai laikant už pavadžio) iššaukia smulkų drebuliuką. Patekęs į vandenį plaukioja ratais, prašo, kad jam mestų pagalį, nebijo pakišti visą galvą po vandeniu. Jei su juo maudosi kažkas iš žmonių - plaukia šalia labai atsargiai, nesibraižo, netgi leidžia, kad už jį užsikabintų ir visai neblogai tempia. Maudytis gali tol, kol jo neišprašo iš vandens.

"Draugai" - naudojamos formos "pas draugus" arba "draugai atvažiuoja" - tai reiškia svečius arba į svečius. Pirmu atveju ima laukti prie durų, zyzti, nekantrauti. Pažįstamus žmones labai myli, labai laukia ir liūdi, kai išvažiuoja. Antru atveju galioja "važiuojam" kombinacija, kuri baigiasi įsukimo į gatvę atpažinimu, kiekvieno žmogaus gatvėj palydėjimą žvilgsniu, išbėgimą kieme iš mašinos tiesiai prie laiptinės (o vėliau ir buto) durų ir garsus "AU". Visas vietas puikiai pažįsta ir tikriausiai galėtų vienas viską rasti :)

"Mėta" - ištarta namie reiškia "į lauką", lauke - reikia žiūrėti į Mėtos langus, loti, arba dairytis, kur gi ta jo mergaitė. Susitikimo su Mėta schema: pasisveikinimo žaidimai, apibėgamas didelis džiaugsmo ratas, tuomet - veikla pagal interesus (kasti žemę, nugraužti kokį medelį, patampyti pagalius), dažniausiai atskirai, nors netoli. Kai tik užsegamas pavadėlis - sudaroma tobula užimtumo žaidimais iliuzija ("Na pažiūrėkit, kaip mes žaidžiam, negi jūs norit mus išskirt"). Jei vis tik išskiria - su liūdesiu gręžiotis atgal arba stovėti nejudant ir žiūrėti, kaip kitas išeina.

"Balkonas" - puikiai žino kur tai ir ką ten galima veikti (žiūrėti iš aukštai ar viskas tvarkoj kieme, burgzti ant įtartinų asmenų). Nemėgsta, kai durys būna uždarytos - praveria ir stovi tarpdury nei ten, nei atgal, šaldo butą.

"Sausainis", "ausis" - reiškia skanėstą, žino kokiam stalčiuje guli ir kad tai nepaprastai skanu. Supranta sudėtingą sakinį "Eik paprašyk Julės sausainio" - nueina prie žmogaus, veda į virtuvę ir loja. "Maistukas" irgi raktažodis, reiškia bus valgyt - apeina didelį garbės ratą aplink sofą, laukdamas, kol jam pripildys bliudą. Valgo noriai, bet jaučia saiką, todėl atrodo puikiai :)

"Į vonią" - ne ypač mėgstamas, bet atliekamas nepriekaištingai: po pasivaikščiojimo užsuka tiesiai į vonią, ir jei yra atidarytas dušas, užeina į jį ir stovį laukia, kol jam nupraus letenas. Kartais net nereikia sakyt, pats nueina ir laukia, ir tenka plaut letenas, net jei jos švarios ir visai neketinai jų šlapint ;) Nusiprausus išlipa tiesiai ant asmeninio rankšluosčio — pradžioj leisdamas nusausinti priekines letenas, vėliau po prašymo "paeik", nueina žingsnį ir leidžia šluostyt užpakalines.

"Žaisliukas" (sinonimai "kamuoliukas", "pagaliukas", bet gali reikšti ir kojines, ir batą), naudojamas su komanda "atnešk" reiškia tai, ką ir turi (na, po kokios pauzės ar keleto pakartojimų paaiškėja), bet daiktas tik atnešamas parodyt, bet neatiduodamas. Lauke žaidžiamas žaidimas su pagaliais (kuo didesniais tuo smagiau, o dar geriau jei tai - medis): Kapris parodo kad turi pagali, nubėga ir pasislepia už medžio. Stovi taip, kad pats žmogaus nemato, vizgina uodegą. Kai prieini prie medžio linksmai suburbia ir bėga slėptis už kito. Taip kartojama, kol kuriam nors žaidimo dalyviui nenusibosta. Kitas variantas — žmogus atsistoja ant vieno pagalio galo, o Kapris mėgina (visai sėkmingai) jį pakelti už kito. Šis žaidimas dažnai inicijuojamas lyg netyčia numetus pagalį prie pat kojų.

Norite draugauti?

Draugaukime F Facebook'e arba Twitter'yje, arba rašykite laiškus el. paštu!